1973-06-26 Kraków - Katowice 0:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Kraków


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Kraków, stadion Wisły, wtorek, 26 czerwca 1973, 19:00

Reprezentacja Krakowa - Reprezentacja Katowic

0
:
2

(0:1)



Herb_Katowice


Skład:
Wisła Kraków herb.pngGonet (46' Drewniak)
Wisła Kraków herb.png A. Szymanowski
Wisła Kraków herb.pngMaculewicz
Wisła Kraków herb.png Musiał (46' Pionka)
Bielewicz
Wisła Kraków herb.png H. Szymanowski
Wisła Kraków herb.png Polak
Szewczyk
Wisła Kraków herb.png Kmiecik (11' Sroka)
Wisła Kraków herb.pngSarnat
Wisła Kraków herb.png Garlej

Sędzia: Miziniak z Opola

bramki Bramki
Ruch Chorzów herb.pngBeniger (44')
Zagłębie Sosnowiec herb.png Jędras (67')
Skład:
ROW Rybnik herb.pngSzyguła
Ruch Chorzów herb.pngLeszczyński
Ruch Chorzów herb.pngWyrobek
Ruch Chorzów herb.pngDrzewiecki
ROW Rybnik herb.pngWieczorek
Zagłębie Sosnowiec herb.pngJędras
Ruch Chorzów herb.png Beniger
ROW Rybnik herb.png Zdebel
Szombierki Bytom herb.png Ogaza (46' Zagłębie Sosnowiec herb.png Mazur)
Ruch Chorzów herb.pngGomoluch
Polonia Bytom herb.pngChojnacki



Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Gwizdy na stadionie Wisły. Kraków przegrał z Katowicami 0:2" -
Echo Krakowa

Gwizdy na stadionie Wisły. Kraków przegrał z Katowicami 0:2

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
W międzyokręgowym, towarzyskim meczu piłkarskim reprezentacja Krakowa przegrała z Katowicami 0:2 (0:1). Bramki zdobyli: Beniger w 44 min. oraz Jędras w 67 min. gry. Sędziował b. słabo p. Miziniak z Opola. Widzów ok. 5 tys.

KRAKÓW: Gonet (od 46 min. Drewniak). A. Szymanowski, Maculewicz. Musiał (od 46 min. Pionka), Bielewicz, H. Szymanowski. Polak. Szewczyk. Kmiecik (od 11 min. Sroka). Sarnat. Garlej. KATOWICE: Szyguła (ROWi. Leszczyński (Zagłębie S.), Wyro-bek (Ruch). Drzewiecki (Ruch). Wieczorek (ROW). Jędras (Zagłębie), Beniger (Ruch), Zdebel (ROW), Ogaza (Szombierki) a od 46 min. Mazur (Zagłębie) oraz Gomoluch (Ruch) i Chojnacki (Polonia B.).

Dobry pomysł nawiązania do dawnych tradycji 1 rozgrywania turniejów między czterema okręgami: Kraków. Katowice, Warszawa 1 Poznań, nie zdał już na wstępie egzaminu. Działacze piłkarscy zapowiadali bowiem, że mają występować najsilniejsze zespoły poszczególnych okręgów a tymczasem Ślązacy przyjechali pod Wawel niemal w „drugim garniturze”, bo bet zawodników Górnika l bet kadrowiczów z Ruchu. Natomiast piłkarze, szczególnie krakowscy odrabiali po przerwie „pańszczyznę'’ 1 nie byłoby żadnej straty, a wręcz korzyść. gdyby mecz zakończył się po pierwszych 45 min. gry. To co oglądaliśmy po przerwie zakrawało bowiem na... kpiny.

Tylko pierwsza połowa a w niej pierwszy kwadrans stały na dobrym poziomie. Widzieliśmy wiele szybkich akcji, zaskakujących strzałów 1 parad bramkarskich. Wówczas krakowianie — byli stroną atakującą, lecz nie potrafili odzwierciedlić tego cyfrowo. Natomiast w miarę upływu czasu gra stawała się coraz ospalsza 1 z widowni częściej, miast oklasków, sypały się gwizdy. Szczególnie od momentu, kiedy doznał kontu di Kmiecik. W 44 min. Bengier po szybkiej akcji z Gomoluchem uzyskał dla Katowic prowadzenie 1:0, Po zmianie stron, już w świetle jupiterów, krakowianie wręcz stanęli w miejscu i wówczas boisko opanowali goście, choć też nie wykazywali większej chęci do gry. Druga bramkę uzyskali, po szkolnym błędzie obrony krakowskiej, ze strzału Jędrasa. Współautorstwo jej trzeba przypisać Drewniakowi, który stal w rogu bramki a piłka wpadła w sam jej środek. Do poziomu widowiska dostroił się też: arbiter główny i sędziowie liniowi, którzy —jak na jeden mecz — wydali stanowczo zbyt dużo „dziwnych” decyzji.
Źródło: Echo Krakowa nr 149 z 27 czerwca 1973



Mecze sezonu 1972/73 (Kraków)