1963-02-10 Cracovia - Pogoń 17:10

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, hala Wandy, niedziela, 10 lutego 1963, 10:30

Cracovia - Pogoń Szczecin

17
:
10

(7:4)


Pogoń Szczecin - piłka ręczna kobiet herb.png



Relacje z zawodów

"Kolejne zwycięstwa szczypiornistek Cracovii" -
Echo Krakowa

Kolejne zwycięstwa szczypiornistek Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
DWA występy szczypiornistek Cracovii w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi, Jakie oglądaliśmy w sobotę i niedzielę w Krakowie przyniosły wprawdzie krakowiankom kolejne zwycięstwa, al6[ forma Jaką zademonstrowały biało-czerwone nie może zadowolić. Odnosi się to szczególnie do meczu z Pogonią Szczecin, w którym krakowianki grały bardzo słabo. Rozumiemy, że slaby poziom przeciwnika w pewnym stopniu dekoncentruje lepszy zespół, ale od szczypiornistek Cracovii musi się oczekiwać czegoś więcej, niż to co zademonstrowały ostatnio. Niedokładne podania, nieszczelna defensywa i wprost niezliczona ilość niecelnych strzałów— oto walory” krakowianek oglądane podczas meczu z Pogonią. Np. reprezentantka Polski — Tobola z 13 pozycji ..sam na sam” z bramkarką gości zdołała uzyskać zaledwie dwie bramki. Jedynie Szwabowska grała nieco lepiej od koleżanek, ale i ona nie wykazała nawet polewy swych umiejętności.

A oto wyniki: Cracovia—Pogoń 17:10 (7:4). Bramki zdobyły: dla Cracovii — Szwabowska 6. Masaczyńska 3 oraz Góralczyk. Guzik, Krupa 1 Tobola po 2, a dla Pogoni — najlepsza na boisku zawodniczka Piotrowska 6, Murzyńska 2 oraz Brzezińska i Wiśniewska po 1.

Cracovia — AZS Wrocław 12:4 (6:2). Bramki zdobyły: dla Cracovii — Szwsbowska 4, Tobola 3, Guzik 2 oraz Surdyka, Masaczyńska i Góralczyk 1, a dla AZS — Zawal 3 i Aptyka 1. Sędziował p. Arciszewski z Poznania — bardzo dobrze.
Źródło: Echo Krakowa nr 35 z 11 lutego 1962