1918-08-11 Cracovia II - Sparta Kraków 0:4
(Przekierowano z 1918-08-11 Sparta Kraków - Cracovia II 4:0)
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
|
mecz towarzyski (Cracovia II) niedziela, 11 sierpnia 1918
(0:3)
|
|
|
Mecze tego dnia: | ||
1918-08-11 Cracovia II - Sparta Kraków 0:4 |
Zapowiedź meczu
Czas
Rezerwa »Cracovii« posiada także w swym składzie dobrych graczy: wszystkie matche w tym sezonie wygrała z wysokiemi rezultatami. Toteż spotkanie niedzielne będzie niezawodnie bardzo interesujące. Pierwsza drużyna »Cracovii« gra w niedzielę w Opawie.
Źródło: Czas 9 sierpnia 1918
Nowa Reforma
ZE SPORTU
W niedzielę 11 sierpnia rozegra, rezerwa „Cracovii” matek footballowy ze »Spartą« krakowską »Sparta«, utworzona niedawno składa się w przeważnej części z przedwojennych graczów »Wisły « tak pierwszej jak i drugiej drużyny. O grze »Sparty« świadczy rezultat z »Pogonią« lwowska, z którą »Sparta« wygrała we Lwowie przed krótkim czasem 3:0. Rezerwa »Cracovii« posiada także w swym składzie dobrych graczy, to też spotkanie niedzielne może być bardzo interesujące.
Pierwszą drużyna »Cracovii« gra w niedzielę w Opawie.
Źródło: Nowa Reforma nr 345 z 9 sierpnia 1918
Ilustrowany Kuryer Codzienny
ZE SPORTU
W niedzielę 11 sierpnia rozegra Rezerwa „Cracovii" match fotballowy ze „Spartą" krakowską. „Sparta" utworzona niedawno składa się w przeważnej części z przedwojennych graczów „Wisły" tak pierwszej jak i drugiej drużyny. Do najwybitniejszych i najbardziej znanych należą: bramkarz Schubert, obrońca Bujak i pomocnik Śliwa. Że „Sparta" gra bardzo dobrze, świadczy rezultat z „Pogonią" lwowską, z którą „Sparta" grała we Lwowie z wynikiem 3:0 na swą korzyść. Rezerwa „Cracovii" posiada także w swym składzie dobrych graczy, wszystkie matche w tym sezonie wygrała z wysokimi rezultatami. Toteż spotkanie niedzielne będzie bardzo interesujące. Pierwsza drużyna „Cracovia” gra w niedzielę w Opawie.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 125 z 10 sierpnia 1918
Krakauer Zeitung
Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) 10 sierpnia 1918
Opis meczu
Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zwolna wracają do życia dawniejsze kluby. Brak nam Wisły, która wnosiła pierwiastek rywalizacyi. Wczoraj wystąpiła Sparta wzmocniona siłami pierwszoklasowej Wisły. Miejmy nadzieję, że z tej gąsieniczki sierpniowej wykluje się właściwa Wisła.
Sparta zdobyła już laury we Lwowie, bijąc tamtejszą Pogoń 3:0. Wczoraj zmierzyła się z rezerwą Cracovii, osłabioną wystąpieniem dawniejszych graczy Sparty i Wisły. W tych warunkach można się było spodziewać ciężkiej klęski rezerwy Cracovii, która mało doświadczone siły miała na tyłach, całą wagę kładąc w ataku, ten zaś mimo najlepszych chęci niewiele zdziałał.
W pierwszej połowie zdobywa Sparta 3 gole (jeden z karnego strzału), w drugiej połowie czwartą bramkę. Kilka doskonałych pozycyi rezerwa Cracovii nie wyzyskała, bramkarz i obrona zawodzili.
Duszą Sparty był Śliwa, atak po jednej i drugiej stronie nie miał tempa i słabo kombinował.Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 128 z 13 sierpnia 1918
Nowy Dziennik
W niedzielę 11. bm. zwyciężyła krakowska »Sparta« z zupełną łatwością, piękny materyał wykazującą Res. Cracovii. Na placu uwydatniali się głównie pp Bujak (stary gracz z Wisły) i Gintel lewy back Cracovii najlepszy materyał na pierwszorzędnego obrońcę. Szubert bramkarz Sparty (szczególnie świetna była jego robinzonada) , Prochowski jun. lewy obrońca Cracovii (bardzo spokojny przytomny i pewny).Kożuch lewy łącznik Crac. ruchliwy, dobry technik i kombinator. Sparta bagatelizowała sobie nieco młodszych od siebie graczy, ci jednak o mało byliby wyszli zupełnie honorowo, przy nieco większym szczęściu, które im bezwarunkowo nie dopisywało. Błotniste boisko uniemożliwiało naogół rozwiniecie się pięknej i celowej gry.
Źródło: Nowy Dziennik nr 42 z 19 sierpnia 1918
Krakauer Zeitung
Rutynowani gracze dawnej Wisły pokonali młodych graczy Cracovii, którzy musieli wystąpić z rezerwowymi. Rezultat nie dopowiada w pełni zaprezentowanym umiejętnościom, ponieważ rezerwy mogły osiągnąć lepszy wynik.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 214 z 13 sierpnia 1918